You are here: / Mobilny bar kawowy / Zespół Coma

Zespół Coma

Zespół Coma
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mimo iż jest to bardzo młody zespół to w swoim dorobku ma już dość duże osiągnięcia. Pod koniec 2003 roku zespół Coma podpisał kontrakt z BMG Poland, dzięki czemu rozpoczęto nagrania do debiutanckiej płyty – Pierwsze wyjście z mroku. W 2004 roku Coma zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie. W 2005 roku zdobył statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku, w 2007 otrzymał 2 Fryderyki w tej samej kategorii, a także w 2009 otrzymał 2 Fryderyki (w tej samej kategorii).Ponadto, jako jedyny łódzki zespół rockowy przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź.

W roku 2007 zespół wystąpił w roli supportu przed Linkin Park, Pearl Jam oraz Tool. Kolejno w 2008 roku nagrany został nowy album zespołu pt. „Hipertrofia”, który swoją premierę miał 10 listopada. Zespół następnie wyruszył w trasę koncertową promującą album. W ramach tej trasy, koncert we warszawskiej Arenie Ursynów został sfilmowany i ukazał się 24 marca 2010 roku.

Zespół Coma powstał w czerwcu 1998 roku w Łodzi. Na początku, ich muzyka inspirowana była dokonaniami takich zespołów jak Ilusion, Pearl Jam lub Led Zeppelin. Do dnia dzisiejszego zostali wierni swojemu gatunkowi muzyki, a mianowicie muzyki rockowej. Obecnie skład zespołu przedstawia się następująco: wokal – Piotr Rogucki (aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie), gitara – Dominik Witczak oraz Marcin Kozba, gitara basowa – Rafał Matuszak oraz perkusja – Adam Marszałkowski.

Ciekawe artykuły:

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: kreda sisa, durobet ceny, CPE Gliwice, mezoterapia vivaderm, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, usuwanie graffiti toruń, przesłony wodoszczelne, Stojaki na ulotki - Brooklyn, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Drepo zadaszenia tarasów